پیام مهم آیت الله العظمی علوی گرگانی به همایش گمشدگان لب دریا

علوی گرگانی
0

Views: 2

آیت الله العظمی علوی گرگانی مرجع عالیقدر شیعه در پیامی به این همایش تاکید کردند: شستشوی مغز استثمار و کنترل افراد از ویژگی‌های بارز این فرقه است.

متن پیام آیت الله العظمی علوی گرگانی به شرح زیر است؛

بسمه تعالی
قال الله تعالی «یا ایها الذین آمنو لاتتبعوا خطوات الشیطان»

در دنیای امروز که به لحاظ باورهای دینی و فرهنگی دچار چند هویتی شده است کمتر جامعه ای را می توان یافت که هویت خالص دینی داشته باشد. فرقه های نوظهور دینی از جمله فرقه هایی هستند که در جوامع در حال رشد هستند که به اصل باورهای دینی رسمی را نیز دچار چالش کرده اند.

شستشوی مغز، استثمار و کنترل افراد از ویژگی‌های بارز این فرقه ها است.

در جامعه ما با توجه به محدودیت های مذهبی، سیاسی و فرهنگی که وجود دارد، باز مشاهده می شود که فعالیت این فرقه ها به طور خزنده و خاموش در لایه‌های پنهان جامعه در حال شکل گیری و جذب نیرو هستند.

غالب این جریان‌ها در ایران یا از آبشخوری عرفانی نشأت گرفته‌اند یا اگر مستقیم نیز با مقوله های عرفانی ارتباط نداشته‌اند، از مفاهیم و مبانی عرفانی بهره برده‌اند.

شاید وضعیت فعلی با وضعیت تهدید فاصله زیادی داشته باشد. لیکن آنچه مسلم است محدود سازی موفق در حال حاضر از مقابله جدی و همه جانبه فردا موثرتر و کم هزینه تر است.

ممکن است بعضی از صاحب نظران گمان کنند که بهتر است تنها عرفان اسلامی را ارائه دهیم و از نقد این فرقه‌ها بی‌نیاز هستیم. در حالی که نقد فرقه ها در سطح جامعه و آگاه سازی مخاطبین و مردم مخصوصا قشر جوان موجب می شود حرکت آنها کندتر شده و شبهات در میان عموم مردم کمتر شود.

فرقه ها و عرفان‌های نوظهور هیچگونه اصالت و صبغه دینی نداشته و در راه معنویت را از دیانت جدا کرده است و در تضاد کامل با عرفان اصیل اسلامی هستند که در عصر حاضر به عنوان یکی از تهدیدها و آسیب‌های جدی نظام جمهوری اسلامی ایران و ابزاری برای پیشبرد اهداف جنگ نرم دشمنان علیه نظام محسوب می‌شوند.

امید است برگزاری اینگونه همایش‌ها و تضارب آرا صاحبنظران موجب همگرایی و ایجاد راهکاری مناسب در جهت مقابله اصولی و منطقی و مدیریت شده با فرقه های غیر اسلامی و منحرف و نجات جامعه اسلامی از افکار التقاطی شود.

انتهای پیام

منبع: شهر خبر