انتقال گناهان به مرغ! کپاروت، رسم عجیب یهودیان

+فیلم

کپاروت
0

Views: 14

یهودی‌ های متدین یک روز مانده به بزرگ ترین عید خود در یک رسم عجیب به نام کپاروت با انجام اعمالی عجیب، خود را برای عید آماده می‌ کنند. آنها با چرخاندن مرغی دو سر خود گناهان خود را به مرغ انتقال داده و آن را ذبح می‌ نمایند.

به گزارش فاران نیوز، بسیاری از یهودی ها، از جمله یهودی های دین دار، یک روز مانده به بزرگترین عید خود یعنی یوم کیپور مراسم کپاروت را انجام می دهند.

کپاروت مراسمی است سنتی در آیین یهود که طی آن گناهان فرد با قربانی کردن یک مرغ بخشیده می‌ شود.

 انتقال گناهان به مرغ برای آمرزیده شدن!

در این آیین، روحانی یهودی نیایش‌ کنان مرغی را دور سر خود و فردی که باید گناهانش به این حیوان منتقل شود می‌گرداند و سپس مرغ ذبح می شود.

دلیل این امر منتقل کردن گناهان به مرغ است. این توصیف از آیه اشعیا ۱:۱۸ گرفته شده است. اولین اشاره به چنین عملی در نوشتارهای ربیها در قرن ۹ میلادی وجود دارد. در زمانهای امروزی کپاروت معمولاً فقط توسط یهودیان حریدی اجرا می‌شود. در زمان اجرای این عمل آیه مزامیر ۱۰۷:۱۷–۲۰ و ایوب ۳۳:۲۳–۲۴ خوانده می‌شود.

این آیین اکنون در میان صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی رواج دارد که بسیاری از منتقدان معتقدند که چگونه ممکن است این همه قتل و جنایت و بیرون راندن هزاران زن و کودک از خانه های شان در فلسطین فقط با چرخاندن مرغ بالای سر، بخشیده شود.

انتهای پیام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان