گرایش به مذهب تشیع در حال گسترش است

تشیع اهل بیت
0

Views: 2

 

تولیت آستان مقدس شاهچراغ گفت: هر چند قدرت اهل بیت علیهم السلام به صورت قدرت نظامی و قدرت های مرسوم در دنیای امروزی نیست اما به برکت آن ها شاهد هستیم که گرایش به مذهب تشیع در حال گسترش است

 

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ضمن اشاره به جایگاه متعالی شاهچراغ (ع) اظهار کرد: پایگاه های اصلی فرهنگی ما همین حرمهای مقدس اهل بیت علیهم السلام هستند. همین زیارتگاههای متبرکه و حرمهای مطهر مذهب تشیع را زنده نگه داشته و به جهانیان معرفی کرده است.

 

وی ادامه داد: بسیاری از مردم عربستان شیعه شده اند هر چند قرار نیست جایی مطرح شود. همچنین در اندونزی مردم فوج فوج شیعه می شوند. در سرزمینهای اشغالی هم گروه‌هایی به سمت مذهب تشیع روی آورده اند.

گسترش تشیع در عربستان

تولیت حرم مطهر احمد بن موسی (ع) بیان کرد: در عربستان قدرت در اختیار وهابیت است و تا توانسته به شیعیان ضربه زده و قبور اهل بیت علیهم السلام را تخریب کرده است. حال چه اتفاقی افتاده که در دل سیاهی و خفقان آنجا شیعه در حال شکل گیری و گسترش است.

 

کلانتری بیان کرد: همه‌اش به خاطر محوریت اهل بیت علیهم السلام و پاکی و میزان عدل و راستی و درستی بودن اهل بیت علیهم السلام است. همه چیز را از اهل بیت بیان کرده‌اند. در سیره آنها نه افراط هستند نه تفریط و کاستی‌ حتی یک مشرک که با حضرت علی علیه السلام و عدل و مساوات ایشان آشنا می شود، قلبش به سمت شیعه می‌رود.

شعارهای انقلاب اسلامی همان شعارها و خواسته فطرت بشریت است

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صادر شد اشاره کرد: حضرت آقا در بیانیه گام دوم می‌فرمایند شعارهای انقلاب اسلامی همان شعارها و خواسته فطرت بشریت است. اینها همان فطرت و ذات بشر است که به سمت پاکی ذاتی و عدالت کشیده می شود.

 

تولیت حرم شاهچراغ افزود: این فرصت بازسازی عتبات عالیات لطف خدا بوده که به عهده ایران گذاشته شده است. اهل بیت علیهم السلام در احیای عتبات خود عنایت ویژه دارند. به عنوان مثال راهپیمایی بزرگ اربعین یک فرهنگ است که به برکت همین حرم ها انجام شده است.

 

کلانتری همچنین بر آمادگی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به منظور همکاری در راستای احیای عتبات عالیات تاکید کرد.

 

انتهای پیام

 

منبع: ایسنا